HOCKEY GOLF

zábava na každú príležitosť

Športovo-spoločenská aktivita, ktorá nenáročným spôsobom dokáže zaujať veľké množstvo hráčov aj fanúšikov.

Ideálne riešenie pre umietnenie do hotelov, kongresových centier, reštaurácií, zábavných a športových centier, kúpalísk, aquaparkov a podobne.

Hrá sa golfovými patrami a golfovou loptičkou na ploche s umelou golfovou trávou ohraničenej mantinelmi.

Na protiľahlých stranách grínu sú umiestnené golfové jamky(bránky). Zahraniu golfovej loptičky priamo do jamky bránia pevné prekážky. Hráči sa po každom údere striedajú a snažia sa loptičku dostať do opačnej bránky z tej pozície, do ktorej ju zahral súper. Vyhráva ten, kto prvý dosiahne stanovený počet gólov.

Pravidlá hry Hokej golf

Pred hrou si protihráči vylosujú rozohrávača

  1. Rozohrávač si postaví loptičku kdekoľvek v línii svojej jamky a urobí úvodný odpal tak, aby loptička neskončila v súperovej jamke (toto platí len pre úvodný odpal). Pokiaľ loptička padne do jamky, rozohrávka sa opakuje.
  2. Protihráč odohráva loptičku ľubovoľným smerom z tej pozície v ktorej sa zastavila. Protihráči sa striedajú po každom údere.
  3. za žiadnych okolností nie je dovolené sa loptičky na gríne čímkoľvek dotýkať, alebo si vylepšoval jej pozíciu.
  4. V prípade, ak loptička po údere opustí grín, v hre pokračuje protihráč tak, že si loptičku v mieste opustenia grínu postaví od mantinelu na dĺžku hlavy patra.
  5. Ak hráč urobí pri údere dvojdotyk, protihráč ma k dispozícii 2 údery za sebou.
  6. Na zahranie loptičky do jamky je povolené využívať odrazy od všetkých mantinelov a prekážok.
  7. Hráč ktorý dostal gól rozohrá loptičku podľa bodu 1.
  8. Set vyhráva hráč, ktorý dá súperovi ako prvý stanovený počet gólov (štandardne 11).
  9. Hrať môžu proti sebe jednotlivci, ale aj dvojice. Vtedy sa spoluhráči pri úderoch musia striedať.
  10. Na hru je možné používať len golfové a minogolfové patre.

HOGO grín je zhotovený z dubového dreva v exkluzívnom prevedení. Tvorí veľmi pekný a zároveň funkčný doplnok interiéru. Celý grín je po montáži kompaktný. V prípade nutnosti je možné ho ľahko premiestniť na iné miesto.

HOKEJ GOLF exteriér

Betónové gríny sú odolné voči poveternostným vplyvom a nijakým spôsobom nenarúšajú architektúru exteriéru v ktorom sú umiestnené. Je to funkčný a vkusný prvok prostredia, priťahujúci pozornosť a zvedavosť hostí.

HOKEJ GOLF je vhodným doplnkom k už vybudovaným atrakciám v areály hotela či reštaurácie. Je priestorovo nenáročný a veľmi ľahko realizovateľný aj počas plnej prevádzky zariadenia.

Plochy grínov sú pokryté profesionálnou umelou trávou, ktorá veľmi verne simuluje hru na trávnatom gríne. Je ich možné dobre využiť aj na  tréning patovania na náročnom rýchlom gríne