Iné zábavné hry na princípe golfu, ktoré možno nepoznáte

HOCKEYGOLF (HOGO)

Potrebná plocha cca 10m2 Hockeygolf je spoločenská aktivita, ktorá veľmi nenáročným spôsobom dokáže zaujať veľké množstvo hráčov aj fanúšikov. Hrá sa golfovými palicami a golfovou loptičkou na ploche s umelou trávou ohraničenej mantinelmi. Na opačných koncoch hracej plochy sú umiestnené golfové
jamky, pred ktorými sa nachádzajú pevné prekážky. Tieto prekážky bránia zahraniu golfovej loptičky priamo do jamky. Hráči sa striedajú v úderoch a snažia sa loptičku dostať do súperovej jamky.

DISC GOLF

Disc golf sa hrá podobne ako tradičný golf. Namiesto toho, aby hráč použil palicu a loptičku, pri Disc golfe hráči používajú lietajúci disk. Cieľom je dokončenie každej "jamky" s najmenším počtom hodov. Pre každú jamku je určené miesto odhodu, z ktorého sa hádže disk na cieľ, ktorým je "jamka". Jamka môže mať rôznu podobu, no najčastejšie sa používa vyvýšený kovový kôš s visiacimi reťazami pre lepšie zachytenie disku. Ako hráč postupuje dole po dráhe, musí absolvovať každý ďalší hod z miesta, kde predchádzajúci disk pristál. Stromy, kríky a rôznorodý terén nachádzajúci sa v okolí letovej dráhy, poskytujú náročné prekážky pre hráčov. Disc golf zdieľa rovnaké radosti a frustrácie ako tradičný golf. Na rozdiel od klasického golfu, Disc golf sa dá implementovať do ľubovoľného prostredia, čo robí túto hru ešte zaujímavejšou a zábavnejšou. Je navrhnutý tak, aby sa z neho mohli tešiť ľudia všetkých vekových kategórií, muži aj ženy.

FOOT GOLF

Footgolf je šport v ktorom sa hráči futbalovú loptu snažia dostať do „jamky“. Hráč ktorý zahrá na 9, alebo 18 jamiek najmenší počet kopov vyhráva. Väčšina pravidiel footgolfu je podobná ako pri golfe. Prvý kop sa musí hrať z odpaliska a cieľ je jamka vo vzdialenosti niekoľko desiatok metrov. Kríky, stromy. vodné prekážky a pieskové bunkre tvoria prirodzené prekážky, ktoré sťažujú hru a vytváraju priestor pre taktiku hry.